Izba Pracodawców Polskich (www.ipp.org.pl) pozostaje w permanentnym kontakcie z niemieckimi służbami granicznymi, sanitarnymi, z policją oraz z Federalnym Ministerstwem Spraw Wewnętrznych. W ostatnich godzinach otrzymaliśmy wytyczne dotyczące zasad podróżowania polskich opiekunek po Niemczech oraz zasad przewożenia opiekunek po Niemczech autokarami, samochodami osobowymi oraz busami (vanami).
Wytyczne przewidują przypadki, w których opiekunka poddawana jest obligatoryjnej kwarantannie oraz przypadki, w których opiekunka jest wysyłana do Polski. Wytyczne są kontrowersyjne i ich znajomość jest podstawowa z punktu widzenia polskich firm opiekuńczych operujących na terenie Niemiec.
Izba Pracodawców Polskich (IPP) jest wiodącą organizacją zrzeszającą polskie agencje opieki delegujące opiekunów do Niemiec. Sekcja Opieki IPP działająca jako Instytut Opieki (www.InstytutOpieki.eu) wspierają agencje opieki od 2005 r. Ze wsparcia IPP korzysta co roku ponad 2400 firm zajmujących się transgranicznym i nowoczesnym zatrudnieniem, w tym ponad 300 polskich i niemieckich agencji opieki.
Izba Pracodawców Polskich informuje polskich pracodawców delegujących o obowiązujących przepisach prawa w UE. W każdym tygodniu odbywa się kilka bezpłatnych spotkań dla firm polskich delegujących opiekunów do Niemiec.
Wytyczne powyższe zostaną omówione już w najbliższy wtorek na bezpłatnym spotkaniu online:
W najbliższy wtorek odbywa się Konferencja Online „Delegowanie opiekunów do Niemiec w czasie epidemii COVID-19” /C-001/
Wtorek, 31.03.2020; 10.00-11.30
Program Konferencji Online:
Delegowanie opiekunów do Niemiec w czasie epidemii COVID-19 /C-001/
Cześć I: Praktyczne aspekty związane delegowaniem opiekunów w czasie epidemii i związane z działalnością firm delegujących
- Przekraczanie granic
- Kwarantanna
- Przemieszczanie się po Polsce
- Przemieszczanie się po Niemczech
- Transport zbiorowy
- Restrykcje sanitarne
- Logistyka delegowania w czasie epidemii
Część II: ochrona interesów finansowych firmy delegującej opiekunów do Niemiec
- Skuteczna dokumentacja
- Jak uniknąć eskalacji roszczeń?
- Jak w krótkim czasie zmniejszyć radykalnie koszty działalności firmy?
Część III: ochrona interesów finansowych opiekunów delegowanych do Niemiec
- Choroba, opieka nad bliskimi, kwarantanna – uprawnienia opiekunów od ZUS
- Inne ważne dla opiekunów aspekty
Część IV: Jak skorzystać z tarczy antykryzysowej?
Część V: Optymalny kosztowo system delegowania na czas epidemii
- Dlaczego system składki skumulowanej rekomendowany firmom przez organizacje agencji opieki i inne inicjatywy jest drogi, nieelastyczny i doprowadza firmy opiekuńcze do upadku?
- Prezentacja optymalnego kosztowo i prostego oraz taniego i legalnego w stosowaniu modelu działania
Czas: Wtorek, 31.03.2020; 10.00-11.30
Miejsce: Konferencja online; udział z dowolnego miejsca z dostępem do internetu; możliwość zadawania pytań referentowi przed i podczas konferencji, sesja pytań i odpowiedzi; dyskusja z uczestnikami.
Aby móc skorzystać z Konferencji Online wystarczy, że masz przy sobie smartfon lub komputer z dostępem do internetu. Nie musisz tracić czasu i pieniędzy na dojazd na konferencję. – Logujesz się przy pomocy jednego kliknięcia i już uczestniczysz w wydarzeniu.
Zasady:
Członkowie IPP Pakiet Standard: bezpłatnie jedna osoba z firmy
Członkowie IPP Pakiet Premium: bezpłatnie trzy osoby z firmy
Pozostałe firmy: zobacz cennik na www.delegowanie.pl/online
Firmy, które zgłoszą na konferencję 5 osób, otrzymają bezpłatny poradnik zawierający informacje prawne na tematy poruszane na konferencji.
Przystąp do IPP i weź udział w bezpłatnej konferencji: http://optymalnezatrudnienie.pl/standard
Dołącz do najlepiej poinformowanych I zgłoś się na Konferencję Online! Formularz zgłoszeniowy: www.delegowanie.pl/online
Ze względu na praktyczny charakter spotkań liczba uczestników Konferencji Online została ściśle ograniczona do 50 uczestników. Miejsca gwarantowane dla członków IPP są dostępne dla firm, które zgłoszą się w ciągu 3 dni od ukazania się niniejszego zaproszenia. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Z uwagi na praktyczny i techniczny charakter spotkania oraz na ograniczoną liczbę miejsc prosimy przedstawicieli instytucji państwowych, samorządowych, uczelni, organizacji pracodawców, a także kancelarii prawnych i podatkowych o niezgłaszanie się na Konferencję. Adwokatów, radców prawnych i doradców podatkowych zapraszamy na specjalistyczne szkolenia dedykowane dla wolnych zawodów.
Formuła spotkań organizowanych przez Izbę Pracodawców Polskich i portal Delegowanie.pl nie zmieniła się od 20 lat: na spotkania nie są zapraszani ani urzędnicy szkodzący polskim firmom, ani teoretyzujący naukowcy proponujący rozwiązania nierentowne, niebiznesowe i nierealne, ani prawnicy, którzy rozpoczynają przygodę z delegowaniem i na skórze firm delegujących uczą się transgranicznego zatrudnienia. Wiedza przekazywana jest przez naszych ekspertów w formule bezpośredniego i pogłębionego spotkania z firmami. Pozwala to na swobodną wymianę doświadczeń bez obawy, że urzędnicy będą przysłuchiwali się dywagacjom przedstawicieli firm, a naukowcy na łamach prasy bulwarowej i w innych mediach komentowali niepoprawne ich zdaniem praktyki. Spotkania mają charakter praktycznych warsztatów w wąskim gronie, podczas których omawiane są konkretne rozwiązania dla firm. Doświadczeni praktycy omawiają konkretne przypadki rozstrzygane przez sądy oraz praktykę poszczególnych instytucji polskich i zagranicznych. Uczestnicy spotkań zabierają ze sobą konkretne rozwiązania dla firm i odpowiedzi na liczne pytania, które ich nurtują w codziennej pracy.
Prowadzący: Tomasz Major i prawnicy Kancelarii Brighton&Wood, www.BrightonWood.com oraz ELYSIUM - www.Elysium-Europe.eu
Tomasz Major – Partner Zarządzający w Brighton&Wood to „protoplasta” i „guru” branży, twórca pierwszych, legalnie działających, aktualnie największych i najlepiej zarabiających firm kierujących opiekunki do Niemiec. Kierowana przez Tomasza Majora Kancelaria Brighton&Wood obsługuje aktualnie kilkadziesiąt firm świadczących usługi opieki domowej w Niemczech i kilkanaście firm pośredniczących w pozyskiwaniu kontraktów (rodzin) w Niemczech. „Nikt nie zna się lepiej, niż Major na delegowaniu pracowników w Unii Europejskiej” – pisał w 2011 roku opiniotwórczy niemiecki tygodnik „Wirtschaftswoche”. Tomasz Major uczestniczy w wielu spotkaniach i panelach dyskusyjnych z udziałem autorów niemieckich przepisów. Wraz z grupą wybitnych prawników niemieckich stworzył, jako jedyny polskojęzyczny prawnik, nieformalny panel dyskusyjny mający na celu wywieranie wpływu na prawodawstwo w Niemczech i w Europie dotyczące zatrudnienia cudzoziemców i delegowania. W panelu uczestniczą przedstawiciele niemieckiego biznesu, funkcjonariusze państwowi oraz szefowie działów prawnych wiodących organizacji niemieckiego biznesu. W branży Tomasz Major słynie nie tylko ze skutecznej obsługi firm, ale także z przepełnionych szczerością i realizmem ocen rynku.
Bezpośredni kontakt do organizatora: administrator@delegowanie.pl
FORMULARZ ZGŁOSZENIA:
http://optymalnezatrudnienie.pl/rejestracja-online
Referenci: Tomasz Major (www.TomaszMajor.com) wraz z zespołem Kancelarii Brighton&Wood (www.BrightonWood.com)
Organizator: Portal www.delegowanie.pl
Partner strategiczny: Izba Pracodawców Polskich (www.ipp.org.pl)
Partner medialny: www.RynekDelegowania.pl
Partner Merytoryczny: Brighton&Wood – European Employment Lawyers&Advisors, ELYSIUM – system płac dla firm delegujących
Kontakt:
Brighton&Wood – European Employment Lawyers&Advisors: www.BrightonWood.com
ELYSIUM – system płac dla firm delegujących: www.elysium-europe.eu
Tomasz Major pełni od wielu lat funkcję Prezesa Izby Pracodawców Polskich (www.IPP.org.pl) – największej organizacji zrzeszającej firmy kierujące polskich pracowników do Unii Europejskiej. Tomasz Major jest Partnerem Zarządzającym w Kancelarii Brighton&Wood (www.BrightonWood.com) – jedynej na rynku kancelarii zajmującej się wyłącznie delegowaniem pracowników, pracowników tymczasowych i zleceniobiorców oraz twórcą europejskiej sieci firm doradzającym firmom delegującym i ich kontrahentom (www.GlobalEmployment.eu).
„Nikt nie zna się lepiej, niż Major na delegowaniu pracowników w Unii Europejskiej” – pisał w 2011 roku opiniotwórczy niemiecki tygodnik „Wirtschaftswoche”.
Wraz z Tomaszem Majorem spotkanie poprowadzą współpracownicy Kancelarii Brighton&Wood (www.BrightonWood.com).
Więcej informacji na temat referenta: www.TomaszMajor.com